Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GLOBAL THERM SERVCOM SRL
Date generale
Adresă
România, Neamţ, Municipiul Piatra Neamţ, Str. GEORGE COSBUC, 5, A11, A, P, 1, 5600
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 31.500 RON | 31.500 RON | 5.242 RON | 25.313 RON | 26.258 RON | 265.407 RON | 228.161 RON | 37.246 RON | 236.370 RON | 29.037 RON | 0 RON | 1.485 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 23.655 RON | 23.655 RON | 6.837 RON | 16.108 RON | 16.818 RON | 281.489 RON | 225.008 RON | 56.481 RON | 252.478 RON | 29.011 RON | 0 RON | 1.485 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 28.754 RON | 28.754 RON | 4.903 RON | 22.988 RON | 23.851 RON | 287.167 RON | 221.864 RON | 65.303 RON | 275.466 RON | 11.701 RON | 0 RON | 1.485 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 29.620 RON | 29.620 RON | 9.411 RON | 19.320 RON | 20.209 RON | 265.136 RON | 218.720 RON | 46.416 RON | 264.286 RON | 850 RON | 0 RON | 25.956 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 31.173 RON | 31.173 RON | 8.153 RON | 19.337 RON | 23.020 RON | 220.575 RON | 215.576 RON | 4.999 RON | 215.523 RON | 5.052 RON | 0 RON | 1.485 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 35.823 RON | 35.823 RON | 9.318 RON | 22.264 RON | 26.505 RON | 224.902 RON | 212.432 RON | 12.470 RON | 221.342 RON | 3.560 RON | 0 RON | 1.485 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 36.333 RON | 36.333 RON | 7.123 RON | 24.770 RON | 29.210 RON | 213.585 RON | 209.288 RON | 4.297 RON | 208.870 RON | 4.715 RON | 0 RON | 1.485 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Top format din 156 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.91) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 31,5 K RON | 23,7 K RON | 28,8 K RON | 29,6 K RON | 31,2 K RON | 35,8 K RON | 36,3 K RON |
| Venituri totale | 31,5 K RON | 23,7 K RON | 28,8 K RON | 29,6 K RON | 31,2 K RON | 35,8 K RON | 36,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 5,2 K RON | 6,8 K RON | 4,9 K RON | 9,4 K RON | 8,2 K RON | 9,3 K RON | 7,1 K RON |
| Rezultat net | 25,3 K RON | 16,1 K RON | 23,0 K RON | 19,3 K RON | 19,3 K RON | 22,3 K RON | 24,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 36,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,91 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,91 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,60 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 45,30 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 24,47 |
| Durata încasare (zile) | 15 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 29,0 K RON | 265,4 K RON | 10,9% |
| 2020 | 29,0 K RON | 281,5 K RON | 10,3% |
| 2021 | 11,7 K RON | 287,2 K RON | 4,1% |
| 2022 | 850 RON | 265,1 K RON | 0,3% |
| 2023 | 5,1 K RON | 220,6 K RON | 2,3% |
| 2024 | 3,6 K RON | 224,9 K RON | 1,6% |
| 2025 | 4,7 K RON | 213,6 K RON | 2,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 31,5 K RON | 23,7 K RON | 28,8 K RON | 29,6 K RON | 31,2 K RON | 35,8 K RON | 36,3 K RON | ▲ 1,4% |
| Rezultat net | 25,3 K RON | 16,1 K RON | 23,0 K RON | 19,3 K RON | 19,3 K RON | 22,3 K RON | 24,8 K RON | ▲ 11,3% |
| Total active | 265,4 K RON | 281,5 K RON | 287,2 K RON | 265,1 K RON | 220,6 K RON | 224,9 K RON | 213,6 K RON | ▼ 5,0% |
| Capitaluri proprii | 236,4 K RON | 252,5 K RON | 275,5 K RON | 264,3 K RON | 215,5 K RON | 221,3 K RON | 208,9 K RON | ▼ 5,6% |
| Datorii totale | 29,0 K RON | 29,0 K RON | 11,7 K RON | 850 RON | 5,1 K RON | 3,6 K RON | 4,7 K RON | ▲ 32,4% |
| Lichiditate curentă | 1,28 | 1,95 | 5,58 | 54,61 | 0,99 | 3,50 | 0,91 | ▼ 74,0% |
| Marjă netă (%) | 80,36 | 68,10 | 79,95 | 65,23 | 62,03 | 62,15 | 68,17 | ▲ 9,7% |
| Scor bonitate | 77 | 82 | 100 | 95 | 78 | 100 | 70 | ▼ 30,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (24,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 36,9 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.