Publicitate

TARR BALAST S.R.L.

CUI: 41233690 J30/674/2019 SRL Satu Mare, Municipiul Satu Mare
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41233690
Cod înmatriculare J30/674/2019
EUID ROONRC.J30/674/2019
Data înmatriculării 2019-06-06
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Satu Mare, Municipiul Satu Mare, MAGNOLIEI, 48, 440198

Țară: România
Județ: Satu Mare
Localitate: Municipiul Satu Mare
Stradă: MAGNOLIEI
Număr: 48
Cod poștal: 440198

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 37.775 RON −37.775 RON −37.775 RON 300.725 RON 297.540 RON 3.185 RON −36.775 RON 337.500 RON 2.241 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2020 380.718 RON 380.718 RON 161.507 RON 207.789 RON 219.211 RON 778.550 RON 321.803 RON 456.747 RON 171.024 RON 607.526 RON 3.725 RON 448.054 RON 0 RON 0 RON 1
2021 1.931.972 RON 1.931.972 RON 845.607 RON 1.048.913 RON 1.086.365 RON 1.628.280 RON 236.983 RON 1.391.297 RON 1.219.937 RON 408.343 RON 20.594 RON 1.366.671 RON 0 RON 0 RON 3
2022 176.033 RON 176.391 RON 588.796 RON −413.904 RON −412.405 RON 407.770 RON 179.784 RON 227.986 RON 195.507 RON 212.263 RON 22.282 RON 198.335 RON 0 RON 0 RON 1
2023 3.169.141 RON 3.176.689 RON 1.066.651 RON 1.923.208 RON 2.110.038 RON 2.793.783 RON 115.931 RON 2.677.852 RON 1.705.673 RON 1.088.110 RON 8.534 RON 2.644.983 RON 0 RON 0 RON 1
2024 2.573.008 RON 3.137.697 RON 1.400.354 RON 1.463.957 RON 1.737.343 RON 5.372.544 RON 64.170 RON 5.308.374 RON 3.169.628 RON 2.202.916 RON 571.417 RON 4.731.636 RON 0 RON 0 RON 1
2025 2.864.654 RON 2.596.354 RON 1.330.246 RON 1.093.917 RON 1.266.108 RON 7.132.640 RON 48.588 RON 7.084.052 RON 4.273.921 RON 2.858.719 RON 303.117 RON 6.771.709 RON 0 RON 0 RON 3

Reprezentanți și administratori (1)

TARR ATTILA CSONGOR
administrator
Satu Mare, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (7)

Lideri din domeniu

Top companii din Satu Mare, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 29 companii din județul Satu Mare. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
2,86 M RON
Rezultat Net 2025
1,09 M RON
Total Active 2025
7,13 M RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 380,7 K RON 1,93 M RON 176,0 K RON 3,17 M RON 2,57 M RON 2,86 M RON
Venituri totale 0 RON 380,7 K RON 1,93 M RON 176,4 K RON 3,18 M RON 3,14 M RON 2,60 M RON
Cheltuieli totale 37,8 K RON 161,5 K RON 845,6 K RON 588,8 K RON 1,07 M RON 1,40 M RON 1,33 M RON
Rezultat net −37,8 K RON 207,8 K RON 1,05 M RON −413,9 K RON 1,92 M RON 1,46 M RON 1,09 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,62 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,48 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,37 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,50 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate48,6 K RON (0.7%)
Active circulante7,08 M RON (99.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri303,1 K RON
Creanțe6,77 M RON
Numerar9,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 9,45
Durata stocaj (zile) 39
Rotație creanțe (ori/an) 0,42
Durata încasare (zile) 863

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
44,2%
Marjă netă
38,2%
ROA
15,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 337,5 K RON 300,7 K RON 112,2%
2020 607,5 K RON 778,6 K RON 78,0%
2021 408,3 K RON 1,63 M RON 25,1%
2022 212,3 K RON 407,8 K RON 52,1%
2023 1,09 M RON 2,79 M RON 39,0%
2024 2,20 M RON 5,37 M RON 41,0%
2025 2,86 M RON 7,13 M RON 40,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 380,7 K RON 1,93 M RON 176,0 K RON 3,17 M RON 2,57 M RON 2,86 M RON ▲ 11,3%
Rezultat net −37,8 K RON 207,8 K RON 1,05 M RON −413,9 K RON 1,92 M RON 1,46 M RON 1,09 M RON ▼ 25,3%
Total active 300,7 K RON 778,6 K RON 1,63 M RON 407,8 K RON 2,79 M RON 5,37 M RON 7,13 M RON ▲ 32,8%
Capitaluri proprii −36,8 K RON 171,0 K RON 1,22 M RON 195,5 K RON 1,71 M RON 3,17 M RON 4,27 M RON ▲ 34,8%
Datorii totale 337,5 K RON 607,5 K RON 408,3 K RON 212,3 K RON 1,09 M RON 2,20 M RON 2,86 M RON ▲ 29,8%
Lichiditate curentă 0,01 0,75 3,41 1,07 2,46 2,41 2,48 ▲ 2,8%
Marjă netă (%) 54,58 54,29 -235,13 60,69 56,90 38,19 ▼ 32,9%
Scor bonitate 22 68 100 42 100 80 95 ▲ 18,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,09 M RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.48), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,62 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate