PASSA TEMPO SRL
Date generale
Adresă
România, Suceava, Sat Bulai, Comuna Moara, STAŢIUNII, 120, 727371
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 855.233 RON | 934.867 RON | 693.203 RON | 233.108 RON | 241.664 RON | 1.779.394 RON | 1.137.220 RON | 642.174 RON | 1.714.250 RON | 65.144 RON | 20.039 RON | 530.770 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2024 | 962.121 RON | 943.844 RON | 837.091 RON | 77.710 RON | 106.753 RON | 1.472.328 RON | 1.150.729 RON | 321.599 RON | 1.385.949 RON | 86.379 RON | 9.686 RON | 95.922 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 627.702 RON | 669.418 RON | 648.361 RON | 2.081 RON | 21.057 RON | 1.240.388 RON | 1.074.600 RON | 165.788 RON | 1.118.176 RON | 122.212 RON | 13.820 RON | 57.018 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 5227 Comerţ cu amănuntul în magazine specializate al produselor alimentare
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5610 Restaurante
Lideri din domeniu
Top companii din Suceava, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1072 — Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
Top format din 14 companii din județul Suceava. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 855,2 K RON | 962,1 K RON | 627,7 K RON |
| Venituri totale | 934,9 K RON | 943,8 K RON | 669,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 693,2 K RON | 837,1 K RON | 648,4 K RON |
| Rezultat net | 233,1 K RON | 77,7 K RON | 2,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 587,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,36 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,24 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,78 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 10,15 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 45,42 |
| Durata stocaj (zile) | 8 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 11,01 |
| Durata încasare (zile) | 33 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 65,1 K RON | 1,78 M RON | 3,7% |
| 2024 | 86,4 K RON | 1,47 M RON | 5,9% |
| 2025 | 122,2 K RON | 1,24 M RON | 9,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 855,2 K RON | 962,1 K RON | 627,7 K RON | ▼ 34,8% |
| Rezultat net | 233,1 K RON | 77,7 K RON | 2,1 K RON | ▼ 97,3% |
| Total active | 1,78 M RON | 1,47 M RON | 1,24 M RON | ▼ 15,8% |
| Capitaluri proprii | 1,71 M RON | 1,39 M RON | 1,12 M RON | ▼ 19,3% |
| Datorii totale | 65,1 K RON | 86,4 K RON | 122,2 K RON | ▲ 41,5% |
| Lichiditate curentă | 9,86 | 3,72 | 1,36 | ▼ 63,6% |
| Marjă netă (%) | 27,26 | 8,08 | 0,33 | ▼ 95,9% |
| Scor bonitate | 87 | 82 | 60 | ▼ 26,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.