Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
LIN IMPEX CONSTRUCT SRL
Date generale
Adresă
România, Teleorman, Municipiul Alexandria, DUNĂRII, 6, G100, A, 6, 140002
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 720.710 RON | 789.573 RON | 782.028 RON | 322 RON | 7.545 RON | 217.115 RON | 19.984 RON | 197.131 RON | 21.674 RON | 105.491 RON | 55.534 RON | 122.981 RON | 118.240 RON | 28.290 RON | 6 |
| 2020 | 635.895 RON | 645.895 RON | 639.026 RON | 1.580 RON | 6.869 RON | 243.470 RON | 22.889 RON | 220.581 RON | 23.255 RON | 120.443 RON | 90.981 RON | 125.685 RON | 127.019 RON | 27.247 RON | 3 |
| 2021 | 1.214.654 RON | 1.220.536 RON | 1.090.433 RON | 118.845 RON | 130.103 RON | 425.439 RON | 35.414 RON | 390.025 RON | 142.100 RON | 110.874 RON | 93.018 RON | 254.547 RON | 214.911 RON | 42.446 RON | 1 |
| 2022 | 588.916 RON | 595.666 RON | 568.600 RON | 22.060 RON | 27.066 RON | 593.324 RON | 29.879 RON | 563.445 RON | 164.160 RON | 88.510 RON | 171.415 RON | 369.136 RON | 342.580 RON | 1.926 RON | 1 |
| 2023 | 912.557 RON | 912.794 RON | 878.840 RON | 25.992 RON | 33.954 RON | 623.131 RON | 25.045 RON | 598.086 RON | 190.152 RON | 116.327 RON | 84.578 RON | 478.413 RON | 358.289 RON | 41.637 RON | 1 |
| 2024 | 813.074 RON | 813.110 RON | 919.707 RON | −125.574 RON | −106.597 RON | 505.449 RON | 23.169 RON | 482.280 RON | 64.578 RON | 100.294 RON | 56.057 RON | 416.065 RON | 372.587 RON | 32.010 RON | 3 |
| 2025 | 840.707 RON | 840.707 RON | 963.177 RON | −141.735 RON | −122.470 RON | 568.630 RON | 21.431 RON | 547.199 RON | −77.157 RON | 220.500 RON | 125.807 RON | 417.183 RON | 459.648 RON | 34.361 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Teleorman, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4683 — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Top format din 20 companii din județul Teleorman. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−77.157 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−141.735 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 720,7 K RON | 635,9 K RON | 1,21 M RON | 588,9 K RON | 912,6 K RON | 813,1 K RON | 840,7 K RON |
| Venituri totale | 789,6 K RON | 645,9 K RON | 1,22 M RON | 595,7 K RON | 912,8 K RON | 813,1 K RON | 840,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 782,0 K RON | 639,0 K RON | 1,09 M RON | 568,6 K RON | 878,8 K RON | 919,7 K RON | 963,2 K RON |
| Rezultat net | 322 RON | 1,6 K RON | 118,8 K RON | 22,1 K RON | 26,0 K RON | −125,6 K RON | −141,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 877,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,48 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,91 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,02 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,58 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 6,68 |
| Durata stocaj (zile) | 55 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,02 |
| Durata încasare (zile) | 181 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 105,5 K RON | 217,1 K RON | 48,6% |
| 2020 | 120,4 K RON | 243,5 K RON | 49,5% |
| 2021 | 110,9 K RON | 425,4 K RON | 26,1% |
| 2022 | 88,5 K RON | 593,3 K RON | 14,9% |
| 2023 | 116,3 K RON | 623,1 K RON | 18,7% |
| 2024 | 100,3 K RON | 505,4 K RON | 19,8% |
| 2025 | 220,5 K RON | 568,6 K RON | 38,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 720,7 K RON | 635,9 K RON | 1,21 M RON | 588,9 K RON | 912,6 K RON | 813,1 K RON | 840,7 K RON | ▲ 3,4% |
| Rezultat net | 322 RON | 1,6 K RON | 118,8 K RON | 22,1 K RON | 26,0 K RON | −125,6 K RON | −141,7 K RON | ▼ 12,9% |
| Total active | 217,1 K RON | 243,5 K RON | 425,4 K RON | 593,3 K RON | 623,1 K RON | 505,4 K RON | 568,6 K RON | ▲ 12,5% |
| Capitaluri proprii | 21,7 K RON | 23,3 K RON | 142,1 K RON | 164,2 K RON | 190,2 K RON | 64,6 K RON | −77,2 K RON | ▼ 219,5% |
| Datorii totale | 105,5 K RON | 120,4 K RON | 110,9 K RON | 88,5 K RON | 116,3 K RON | 100,3 K RON | 220,5 K RON | ▲ 119,9% |
| Lichiditate curentă | 1,87 | 1,83 | 3,52 | 6,37 | 5,14 | 4,81 | 2,48 | ▼ 48,4% |
| Marjă netă (%) | 0,04 | 0,25 | 9,78 | 3,75 | 2,85 | -15,44 | -16,86 | ▼ 9,2% |
| Scor bonitate | 55 | 55 | 90 | 67 | 80 | 47 | 41 | ▼ 12,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Lichiditate curentă bună (2.48), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 877,0 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Scor de bonitate scăzut (41/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.