Publicitate

MARVEL TRAVEL GROUP SRL

CUI: 30890300 J37/356/2012 SRL Vaslui, Municipiul Vaslui
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 30890300
Cod înmatriculare J37/356/2012
EUID ROONRC.J37/356/2012
Data înmatriculării 2012-11-09
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 14 ani

Adresă

România, Vaslui, Municipiul Vaslui, MIHAIL KOGĂLNICEANU, 1, 5, A, 2, 4, 730102, (bloc SOCOM)- biroul 3

Țară: România
Județ: Vaslui
Localitate: Municipiul Vaslui
Stradă: MIHAIL KOGĂLNICEANU
Număr: 1
Bloc: 5
Scară: A
Etaj: 2
Apartament: 4
Cod poștal: 730102
Completare adresă: (bloc SOCOM)- biroul 3

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 176.136 RON 191.387 RON 121.321 RON 60.537 RON 70.066 RON 129.280 RON 5.636 RON 123.644 RON 154.693 RON 1.431 RON 0 RON 41.341 RON 0 RON 26.844 RON 0
2024 144.325 RON 153.736 RON 94.547 RON 51.140 RON 59.189 RON 204.813 RON 3.778 RON 201.035 RON 205.833 RON 8.803 RON 0 RON 52.607 RON 0 RON 9.823 RON 0
2025 201.490 RON 207.814 RON 138.989 RON 59.024 RON 68.825 RON 487.195 RON 1.919 RON 485.276 RON 227.301 RON 259.894 RON 0 RON 210.840 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (2)

PÂRVU VLAD-ŞTEFAN
administrator
Iaşi, România
Pagina administratorului
PÂRVU ALEXANDRA
administrator
Neamţ, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (8)

Lideri din domeniu

Top companii din Vaslui, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 12 companii din județul Vaslui. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
201,5 K RON
Rezultat Net 2025
59,0 K RON
Total Active 2025
487,2 K RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 176,1 K RON 144,3 K RON 201,5 K RON
Venituri totale 191,4 K RON 153,7 K RON 207,8 K RON
Cheltuieli totale 121,3 K RON 94,5 K RON 139,0 K RON
Rezultat net 60,5 K RON 51,1 K RON 59,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 199,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,87 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,87 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,06 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,87 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,9 K RON (0.4%)
Active circulante485,3 K RON (99.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe210,8 K RON
Numerar274,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 0,96
Durata încasare (zile) 382

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
34,2%
Marjă netă
29,3%
ROA
12,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 1,4 K RON 129,3 K RON 1,1%
2024 8,8 K RON 204,8 K RON 4,3%
2025 259,9 K RON 487,2 K RON 53,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 176,1 K RON 144,3 K RON 201,5 K RON ▲ 39,6%
Rezultat net 60,5 K RON 51,1 K RON 59,0 K RON ▲ 15,4%
Total active 129,3 K RON 204,8 K RON 487,2 K RON ▲ 137,9%
Capitaluri proprii 154,7 K RON 205,8 K RON 227,3 K RON ▲ 10,4%
Datorii totale 1,4 K RON 8,8 K RON 259,9 K RON ▲ 2.852,3%
Lichiditate curentă 86,40 22,84 1,87 ▼ 91,8%
Marjă netă (%) 34,37 35,43 29,29 ▼ 17,3%
Scor bonitate 87 80 85 ▲ 6,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (59,0 K RON).
  • Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate