Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DART COLOR S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Vâlcea, Municipiul Râmnicu Vâlcea, CALEA LUI TRAIAN, 76, S15, C, 1, 3, 240107
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 612.868 RON | 613.885 RON | 603.336 RON | 4.410 RON | 10.549 RON | 292.957 RON | 127.107 RON | 165.850 RON | 100.790 RON | 183.071 RON | 81.271 RON | 44.511 RON | 10.457 RON | 1.361 RON | 2 |
| 2020 | 1.249.855 RON | 1.270.635 RON | 930.669 RON | 330.359 RON | 339.966 RON | 563.957 RON | 108.117 RON | 455.840 RON | 416.593 RON | 123.739 RON | 240.617 RON | 74.227 RON | 25.555 RON | 1.930 RON | 4 |
| 2021 | 2.054.385 RON | 2.084.046 RON | 1.538.210 RON | 530.665 RON | 545.836 RON | 891.916 RON | 79.476 RON | 812.440 RON | 736.732 RON | 116.577 RON | 317.255 RON | 119.898 RON | 40.537 RON | 1.930 RON | 4 |
| 2022 | 1.665.425 RON | 1.696.085 RON | 1.550.933 RON | 129.864 RON | 145.152 RON | 932.461 RON | 197.115 RON | 735.346 RON | 691.531 RON | 219.748 RON | 437.035 RON | 227.854 RON | 23.616 RON | 2.434 RON | 3 |
| 2023 | 1.939.575 RON | 1.970.012 RON | 1.911.454 RON | 41.058 RON | 58.558 RON | 1.053.169 RON | 227.132 RON | 826.037 RON | 731.307 RON | 337.585 RON | 366.348 RON | 210.041 RON | 26.711 RON | 42.434 RON | 2 |
| 2024 | 1.845.824 RON | 1.865.688 RON | 2.043.919 RON | −178.231 RON | −178.231 RON | 1.286.267 RON | 225.758 RON | 1.060.509 RON | 495.014 RON | 786.347 RON | 459.647 RON | 160.023 RON | 4.906 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 2.455.467 RON | 2.483.104 RON | 2.210.807 RON | 230.012 RON | 272.297 RON | 1.196.777 RON | 158.241 RON | 1.038.536 RON | 666.137 RON | 479.451 RON | 718.432 RON | 138.480 RON | 51.189 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (9)
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Lideri din domeniu
Top companii din Vâlcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4334 — Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
Top format din 17 companii din județul Vâlcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 612,9 K RON | 1,25 M RON | 2,05 M RON | 1,67 M RON | 1,94 M RON | 1,85 M RON | 2,46 M RON |
| Venituri totale | 613,9 K RON | 1,27 M RON | 2,08 M RON | 1,70 M RON | 1,97 M RON | 1,87 M RON | 2,48 M RON |
| Cheltuieli totale | 603,3 K RON | 930,7 K RON | 1,54 M RON | 1,55 M RON | 1,91 M RON | 2,04 M RON | 2,21 M RON |
| Rezultat net | 4,4 K RON | 330,4 K RON | 530,7 K RON | 129,9 K RON | 41,1 K RON | −178,2 K RON | 230,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,63 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,17 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,67 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,38 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,50 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 3,42 |
| Durata stocaj (zile) | 107 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 17,73 |
| Durata încasare (zile) | 21 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 183,1 K RON | 293,0 K RON | 62,5% |
| 2020 | 123,7 K RON | 564,0 K RON | 21,9% |
| 2021 | 116,6 K RON | 891,9 K RON | 13,1% |
| 2022 | 219,7 K RON | 932,5 K RON | 23,6% |
| 2023 | 337,6 K RON | 1,05 M RON | 32,1% |
| 2024 | 786,3 K RON | 1,29 M RON | 61,1% |
| 2025 | 479,5 K RON | 1,20 M RON | 40,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 612,9 K RON | 1,25 M RON | 2,05 M RON | 1,67 M RON | 1,94 M RON | 1,85 M RON | 2,46 M RON | ▲ 33,0% |
| Rezultat net | 4,4 K RON | 330,4 K RON | 530,7 K RON | 129,9 K RON | 41,1 K RON | −178,2 K RON | 230,0 K RON | ▲ 229,1% |
| Total active | 293,0 K RON | 564,0 K RON | 891,9 K RON | 932,5 K RON | 1,05 M RON | 1,29 M RON | 1,20 M RON | ▼ 7,0% |
| Capitaluri proprii | 100,8 K RON | 416,6 K RON | 736,7 K RON | 691,5 K RON | 731,3 K RON | 495,0 K RON | 666,1 K RON | ▲ 34,6% |
| Datorii totale | 183,1 K RON | 123,7 K RON | 116,6 K RON | 219,7 K RON | 337,6 K RON | 786,3 K RON | 479,5 K RON | ▼ 39,0% |
| Lichiditate curentă | 0,91 | 3,68 | 6,97 | 3,35 | 2,45 | 1,35 | 2,17 | ▲ 60,6% |
| Marjă netă (%) | 0,72 | 26,43 | 25,83 | 7,80 | 2,12 | -9,66 | 9,37 | ▲ 197,0% |
| Scor bonitate | 55 | 100 | 100 | 75 | 77 | 42 | 95 | ▲ 126,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (230,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.17), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,63 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.