Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
AGROPROD CONDORUL SRL
Date generale
Adresă
România, Vrancea, Sat Chiojdeni, Comuna Chiojdeni, CHIOJDENI, 627070
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 160.894 RON | 153.128 RON | 7.766 RON | 7.766 RON | 4.911.038 RON | 2.167.177 RON | 2.743.861 RON | −43.501 RON | 2.182.378 RON | 0 RON | 2.725.787 RON | 2.772.161 RON | 0 RON | 4 |
| 2020 | 23.257 RON | 264.339 RON | 319.208 RON | −55.109 RON | −54.869 RON | 4.607.816 RON | 3.178.089 RON | 1.429.727 RON | −98.610 RON | 1.987.698 RON | 0 RON | 1.273.794 RON | 2.718.728 RON | 0 RON | 4 |
| 2021 | 54.536 RON | 367.510 RON | 460.146 RON | −93.184 RON | −92.636 RON | 4.486.377 RON | 2.991.135 RON | 1.495.242 RON | −191.794 RON | 2.105.441 RON | 196.505 RON | 1.275.700 RON | 2.572.730 RON | 0 RON | 4 |
| 2022 | 14.051 RON | 923.591 RON | 780.297 RON | 137.629 RON | 143.294 RON | 2.255.943 RON | 2.162.823 RON | 93.120 RON | −54.165 RON | 31.257 RON | 62.600 RON | 10.938 RON | 2.278.851 RON | 0 RON | 3 |
| 2023 | 104.168 RON | 297.983 RON | 436.624 RON | −139.920 RON | −138.641 RON | 1.940.818 RON | 1.917.926 RON | 22.892 RON | −194.085 RON | 65.232 RON | 0 RON | 2.012 RON | 2.069.671 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 58.698 RON | 352.601 RON | 354.638 RON | −8.418 RON | −2.037 RON | 1.772.850 RON | 1.676.707 RON | 96.143 RON | −202.503 RON | 114.862 RON | 150 RON | 52.365 RON | 1.860.491 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 47.658 RON | 324.261 RON | 304.067 RON | 16.431 RON | 20.194 RON | 1.510.444 RON | 1.440.065 RON | 70.379 RON | −186.072 RON | 45.206 RON | 0 RON | 16.407 RON | 1.651.310 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (14)
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
- 0141 Creșterea bovinelor de lapte
- 0147 Creșterea păsărilor
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
- 4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
Lideri din domeniu
Top companii din Vrancea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0124 — Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
Top format din 11 companii din județul Vrancea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−186.072 RON) — datoriile depășesc activele
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 23,3 K RON | 54,5 K RON | 14,1 K RON | 104,2 K RON | 58,7 K RON | 47,7 K RON |
| Venituri totale | 160,9 K RON | 264,3 K RON | 367,5 K RON | 923,6 K RON | 298,0 K RON | 352,6 K RON | 324,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 153,1 K RON | 319,2 K RON | 460,1 K RON | 780,3 K RON | 436,6 K RON | 354,6 K RON | 304,1 K RON |
| Rezultat net | 7,8 K RON | −55,1 K RON | −93,2 K RON | 137,6 K RON | −139,9 K RON | −8,4 K RON | 16,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 80,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,56 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,56 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,19 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 33,41 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,90 |
| Durata încasare (zile) | 126 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 2,18 M RON | 4,91 M RON | 44,4% |
| 2020 | 1,99 M RON | 4,61 M RON | 43,1% |
| 2021 | 2,11 M RON | 4,49 M RON | 46,9% |
| 2022 | 31,3 K RON | 2,26 M RON | 1,4% |
| 2023 | 65,2 K RON | 1,94 M RON | 3,4% |
| 2024 | 114,9 K RON | 1,77 M RON | 6,5% |
| 2025 | 45,2 K RON | 1,51 M RON | 3,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 23,3 K RON | 54,5 K RON | 14,1 K RON | 104,2 K RON | 58,7 K RON | 47,7 K RON | ▼ 18,8% |
| Rezultat net | 7,8 K RON | −55,1 K RON | −93,2 K RON | 137,6 K RON | −139,9 K RON | −8,4 K RON | 16,4 K RON | ▲ 295,2% |
| Total active | 4,91 M RON | 4,61 M RON | 4,49 M RON | 2,26 M RON | 1,94 M RON | 1,77 M RON | 1,51 M RON | ▼ 14,8% |
| Capitaluri proprii | −43,5 K RON | −98,6 K RON | −191,8 K RON | −54,2 K RON | −194,1 K RON | −202,5 K RON | −186,1 K RON | ▲ 8,1% |
| Datorii totale | 2,18 M RON | 1,99 M RON | 2,11 M RON | 31,3 K RON | 65,2 K RON | 114,9 K RON | 45,2 K RON | ▼ 60,6% |
| Lichiditate curentă | 1,26 | 0,72 | 0,71 | 2,98 | 0,35 | 0,84 | 1,56 | ▲ 86,0% |
| Marjă netă (%) | – | -236,96 | -170,87 | 979,50 | -134,32 | -14,34 | 34,48 | ▲ 340,4% |
| Scor bonitate | 34 | 17 | 24 | 72 | 19 | 32 | 67 | ▲ 109,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (16,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 80,8 K RON.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.