Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ECO BRIQUET ADJUD SRL
Date generale
Adresă
România, Vrancea, Municipiul Adjud, TEIULUI, 10, , , 625100
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 73.000 RON | 90.842 RON | 84.169 RON | 5.943 RON | 6.673 RON | 150.858 RON | 129.211 RON | 21.647 RON | −37.397 RON | 24.686 RON | 4.244 RON | 4.513 RON | 163.569 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 41.600 RON | 83.853 RON | 81.255 RON | 2.211 RON | 2.598 RON | 137.988 RON | 118.795 RON | 19.193 RON | −35.186 RON | 25.252 RON | 1.238 RON | 6.404 RON | 147.922 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 18.119 RON | 60.757 RON | 56.761 RON | 3.815 RON | 3.996 RON | 121.223 RON | 102.426 RON | 18.797 RON | −31.367 RON | 20.315 RON | 0 RON | 4.158 RON | 132.275 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 15.367 RON | 40.090 RON | 31.064 RON | 8.675 RON | 9.026 RON | 110.742 RON | 91.682 RON | 19.060 RON | −22.697 RON | 16.811 RON | 1.374 RON | 7.778 RON | 116.628 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 12.400 RON | 31.068 RON | 22.116 RON | 7.520 RON | 8.952 RON | 103.423 RON | 74.242 RON | 29.181 RON | −15.177 RON | 17.619 RON | 4.395 RON | 7.831 RON | 100.981 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 3.904 RON | 18.793 RON | 18.150 RON | 540 RON | 643 RON | 81.665 RON | 56.802 RON | 24.863 RON | −14.637 RON | 10.969 RON | 4.371 RON | 176 RON | 85.333 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 5.000 RON | 21.517 RON | 17.920 RON | 3.022 RON | 3.597 RON | 66.480 RON | 39.362 RON | 27.118 RON | −11.615 RON | 10.202 RON | 3.448 RON | 51 RON | 67.893 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Vrancea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1629 — Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie şi din alte materiale vegetale împletite
Top format din 21 companii din județul Vrancea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−11.615 RON) — datoriile depășesc activele
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 73,0 K RON | 41,6 K RON | 18,1 K RON | 15,4 K RON | 12,4 K RON | 3,9 K RON | 5,0 K RON |
| Venituri totale | 90,8 K RON | 83,9 K RON | 60,8 K RON | 40,1 K RON | 31,1 K RON | 18,8 K RON | 21,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 84,2 K RON | 81,3 K RON | 56,8 K RON | 31,1 K RON | 22,1 K RON | 18,2 K RON | 17,9 K RON |
| Rezultat net | 5,9 K RON | 2,2 K RON | 3,8 K RON | 8,7 K RON | 7,5 K RON | 540 RON | 3,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −16,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,66 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,32 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,32 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 6,52 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,45 |
| Durata stocaj (zile) | 252 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 98,04 |
| Durata încasare (zile) | 4 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 24,7 K RON | 150,9 K RON | 16,4% |
| 2020 | 25,3 K RON | 138,0 K RON | 18,3% |
| 2021 | 20,3 K RON | 121,2 K RON | 16,8% |
| 2022 | 16,8 K RON | 110,7 K RON | 15,2% |
| 2023 | 17,6 K RON | 103,4 K RON | 17,0% |
| 2024 | 11,0 K RON | 81,7 K RON | 13,4% |
| 2025 | 10,2 K RON | 66,5 K RON | 15,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 73,0 K RON | 41,6 K RON | 18,1 K RON | 15,4 K RON | 12,4 K RON | 3,9 K RON | 5,0 K RON | ▲ 28,1% |
| Rezultat net | 5,9 K RON | 2,2 K RON | 3,8 K RON | 8,7 K RON | 7,5 K RON | 540 RON | 3,0 K RON | ▲ 459,6% |
| Total active | 150,9 K RON | 138,0 K RON | 121,2 K RON | 110,7 K RON | 103,4 K RON | 81,7 K RON | 66,5 K RON | ▼ 18,6% |
| Capitaluri proprii | −37,4 K RON | −35,2 K RON | −31,4 K RON | −22,7 K RON | −15,2 K RON | −14,6 K RON | −11,6 K RON | ▲ 20,6% |
| Datorii totale | 24,7 K RON | 25,3 K RON | 20,3 K RON | 16,8 K RON | 17,6 K RON | 11,0 K RON | 10,2 K RON | ▼ 7,0% |
| Lichiditate curentă | 0,88 | 0,76 | 0,93 | 1,13 | 1,66 | 2,27 | 2,66 | ▲ 17,3% |
| Marjă netă (%) | 8,14 | 5,31 | 21,06 | 56,45 | 60,65 | 13,83 | 60,44 | ▲ 337,0% |
| Scor bonitate | 42 | 35 | 55 | 62 | 59 | 64 | 77 | ▲ 20,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (3,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.66), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.