SUT COM SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, Prel. Ghencea, 109, 70000, 6
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 96.000 RON | 101.062 RON | 42.619 RON | 55.411 RON | 58.443 RON | 877.894 RON | 467.620 RON | 410.274 RON | 639.236 RON | 224.658 RON | 0 RON | 251.503 RON | 14.000 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 96.000 RON | 98.219 RON | 37.771 RON | 57.501 RON | 60.448 RON | 888.364 RON | 462.544 RON | 425.820 RON | 641.326 RON | 233.038 RON | 0 RON | 252.773 RON | 14.000 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 99.795 RON | 101.100 RON | 57.799 RON | 40.268 RON | 43.301 RON | 875.319 RON | 457.468 RON | 417.851 RON | 624.093 RON | 251.226 RON | 0 RON | 221.119 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 174.084 RON | 176.631 RON | 65.275 RON | 106.057 RON | 111.356 RON | 832.818 RON | 452.392 RON | 380.426 RON | 689.882 RON | 142.936 RON | 0 RON | 218.956 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 178.096 RON | 186.823 RON | 94.707 RON | 90.248 RON | 92.116 RON | 833.984 RON | 447.316 RON | 386.668 RON | 674.074 RON | 159.910 RON | 0 RON | 249.928 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 208.945 RON | 215.456 RON | 96.802 RON | 116.499 RON | 118.654 RON | 807.164 RON | 442.240 RON | 364.924 RON | 700.324 RON | 106.840 RON | 0 RON | 221.701 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 219.083 RON | 224.884 RON | 110.442 RON | 112.193 RON | 114.442 RON | 812.577 RON | 437.164 RON | 375.413 RON | 696.018 RON | 116.559 RON | 0 RON | 223.428 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6820 — închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Top format din 4,703 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 96,0 K RON | 96,0 K RON | 99,8 K RON | 174,1 K RON | 178,1 K RON | 208,9 K RON | 219,1 K RON |
| Venituri totale | 101,1 K RON | 98,2 K RON | 101,1 K RON | 176,6 K RON | 186,8 K RON | 215,5 K RON | 224,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 42,6 K RON | 37,8 K RON | 57,8 K RON | 65,3 K RON | 94,7 K RON | 96,8 K RON | 110,4 K RON |
| Rezultat net | 55,4 K RON | 57,5 K RON | 40,3 K RON | 106,1 K RON | 90,2 K RON | 116,5 K RON | 112,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 249,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,22 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,22 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,28 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 6,97 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,98 |
| Durata încasare (zile) | 372 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 224,7 K RON | 877,9 K RON | 25,6% |
| 2020 | 233,0 K RON | 888,4 K RON | 26,2% |
| 2021 | 251,2 K RON | 875,3 K RON | 28,7% |
| 2022 | 142,9 K RON | 832,8 K RON | 17,2% |
| 2023 | 159,9 K RON | 834,0 K RON | 19,2% |
| 2024 | 106,8 K RON | 807,2 K RON | 13,2% |
| 2025 | 116,6 K RON | 812,6 K RON | 14,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 96,0 K RON | 96,0 K RON | 99,8 K RON | 174,1 K RON | 178,1 K RON | 208,9 K RON | 219,1 K RON | ▲ 4,9% |
| Rezultat net | 55,4 K RON | 57,5 K RON | 40,3 K RON | 106,1 K RON | 90,2 K RON | 116,5 K RON | 112,2 K RON | ▼ 3,7% |
| Total active | 877,9 K RON | 888,4 K RON | 875,3 K RON | 832,8 K RON | 834,0 K RON | 807,2 K RON | 812,6 K RON | ▲ 0,7% |
| Capitaluri proprii | 639,2 K RON | 641,3 K RON | 624,1 K RON | 689,9 K RON | 674,1 K RON | 700,3 K RON | 696,0 K RON | ▼ 0,6% |
| Datorii totale | 224,7 K RON | 233,0 K RON | 251,2 K RON | 142,9 K RON | 159,9 K RON | 106,8 K RON | 116,6 K RON | ▲ 9,1% |
| Lichiditate curentă | 1,83 | 1,83 | 1,66 | 2,66 | 2,42 | 3,42 | 3,22 | ▼ 5,7% |
| Marjă netă (%) | 57,72 | 59,90 | 40,35 | 60,92 | 50,67 | 55,76 | 51,21 | ▼ 8,2% |
| Scor bonitate | 82 | 90 | 82 | 100 | 80 | 100 | 87 | ▼ 13,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (112,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.22), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 249,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.