Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
FIZIOSPORT SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, BABA NOVAC, 11, G17, 2, 7, 75, 31623, 3, CAM.2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 49.315 RON | 49.315 RON | 34.583 RON | 13.260 RON | 14.732 RON | 15.127 RON | 7.687 RON | 7.440 RON | −12.237 RON | 27.870 RON | 249 RON | 4.638 RON | 0 RON | 506 RON | 0 |
| 2020 | 88.452 RON | 88.452 RON | 51.745 RON | 34.241 RON | 36.707 RON | 88.879 RON | 22.751 RON | 66.128 RON | 22.004 RON | 66.875 RON | 140 RON | 5.961 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 133.077 RON | 133.077 RON | 79.568 RON | 49.985 RON | 53.509 RON | 121.187 RON | 16.125 RON | 105.062 RON | 71.989 RON | 49.388 RON | 140 RON | 7.698 RON | 0 RON | 190 RON | 1 |
| 2022 | 178.162 RON | 178.162 RON | 103.787 RON | 69.231 RON | 74.375 RON | 100.479 RON | 10.175 RON | 90.304 RON | 69.471 RON | 31.256 RON | 140 RON | 35.260 RON | 0 RON | 248 RON | 0 |
| 2023 | 166.709 RON | 166.731 RON | 110.032 RON | 48.796 RON | 56.699 RON | 106.058 RON | 4.361 RON | 101.697 RON | 17.717 RON | 88.858 RON | 140 RON | 12.610 RON | 0 RON | 517 RON | 0 |
| 2024 | 185.370 RON | 185.370 RON | 99.474 RON | 72.239 RON | 85.896 RON | 54.238 RON | 2.921 RON | 51.317 RON | 11.713 RON | 43.406 RON | 0 RON | 7.367 RON | 0 RON | 881 RON | 1 |
| 2025 | 191.475 RON | 191.475 RON | 161.694 RON | 22.846 RON | 29.781 RON | 63.260 RON | 7.070 RON | 56.190 RON | 24.004 RON | 39.731 RON | 391 RON | 15.759 RON | 0 RON | 475 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8690 — Alte activităţi referitoare la sănătatea umană
Top format din 988 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 49,3 K RON | 88,5 K RON | 133,1 K RON | 178,2 K RON | 166,7 K RON | 185,4 K RON | 191,5 K RON |
| Venituri totale | 49,3 K RON | 88,5 K RON | 133,1 K RON | 178,2 K RON | 166,7 K RON | 185,4 K RON | 191,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 34,6 K RON | 51,7 K RON | 79,6 K RON | 103,8 K RON | 110,0 K RON | 99,5 K RON | 161,7 K RON |
| Rezultat net | 13,3 K RON | 34,2 K RON | 50,0 K RON | 69,2 K RON | 48,8 K RON | 72,2 K RON | 22,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 235,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,41 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,40 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 1,01 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,59 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 489,71 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 12,15 |
| Durata încasare (zile) | 30 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 27,9 K RON | 15,1 K RON | 184,2% |
| 2020 | 66,9 K RON | 88,9 K RON | 75,2% |
| 2021 | 49,4 K RON | 121,2 K RON | 40,8% |
| 2022 | 31,3 K RON | 100,5 K RON | 31,1% |
| 2023 | 88,9 K RON | 106,1 K RON | 83,8% |
| 2024 | 43,4 K RON | 54,2 K RON | 80,0% |
| 2025 | 39,7 K RON | 63,3 K RON | 62,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 49,3 K RON | 88,5 K RON | 133,1 K RON | 178,2 K RON | 166,7 K RON | 185,4 K RON | 191,5 K RON | ▲ 3,3% |
| Rezultat net | 13,3 K RON | 34,2 K RON | 50,0 K RON | 69,2 K RON | 48,8 K RON | 72,2 K RON | 22,8 K RON | ▼ 68,4% |
| Total active | 15,1 K RON | 88,9 K RON | 121,2 K RON | 100,5 K RON | 106,1 K RON | 54,2 K RON | 63,3 K RON | ▲ 16,6% |
| Capitaluri proprii | −12,2 K RON | 22,0 K RON | 72,0 K RON | 69,5 K RON | 17,7 K RON | 11,7 K RON | 24,0 K RON | ▲ 104,9% |
| Datorii totale | 27,9 K RON | 66,9 K RON | 49,4 K RON | 31,3 K RON | 88,9 K RON | 43,4 K RON | 39,7 K RON | ▼ 8,5% |
| Lichiditate curentă | 0,27 | 0,99 | 2,13 | 2,89 | 1,14 | 1,18 | 1,41 | ▲ 19,6% |
| Marjă netă (%) | 26,89 | 38,71 | 37,56 | 38,86 | 29,27 | 38,97 | 11,93 | ▼ 69,4% |
| Scor bonitate | 42 | 73 | 100 | 100 | 60 | 80 | 80 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (22,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 235,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.