Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CITY CENTER PROPERTY LEASING S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, MIHAIL MOXA, 9, 2, 10961, 1, BIROUL 14
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 2.033.551 RON | 2.074.264 RON | 447.339 RON | 1.605.467 RON | 1.626.925 RON | 1.794.895 RON | 12.450 RON | 1.782.445 RON | 1.653.467 RON | 143.663 RON | 0 RON | 109.988 RON | 0 RON | 2.235 RON | 1 |
| 2020 | 1.678.412 RON | 1.825.454 RON | 320.577 RON | 1.488.059 RON | 1.504.877 RON | 1.682.007 RON | 13.274 RON | 1.668.733 RON | 1.536.079 RON | 147.821 RON | 0 RON | 864.566 RON | 0 RON | 1.893 RON | 1 |
| 2021 | 1.766.145 RON | 1.783.537 RON | 392.239 RON | 1.373.840 RON | 1.391.298 RON | 1.622.506 RON | 12.396 RON | 1.610.110 RON | 1.421.864 RON | 202.968 RON | 0 RON | 134.362 RON | 0 RON | 2.326 RON | 1 |
| 2022 | 2.097.858 RON | 2.133.325 RON | 431.331 RON | 1.681.387 RON | 1.701.994 RON | 2.017.763 RON | 11.519 RON | 2.006.244 RON | 1.729.411 RON | 290.527 RON | 0 RON | 184.264 RON | 0 RON | 2.175 RON | 1 |
| 2023 | 2.291.953 RON | 2.338.284 RON | 485.757 RON | 1.830.843 RON | 1.852.527 RON | 2.199.157 RON | 10.839 RON | 2.188.318 RON | 1.878.867 RON | 322.491 RON | 0 RON | 78.491 RON | 0 RON | 2.201 RON | 1 |
| 2024 | 2.360.842 RON | 2.383.287 RON | 580.067 RON | 1.534.717 RON | 1.803.220 RON | 1.928.578 RON | 10.437 RON | 1.918.141 RON | 1.582.741 RON | 348.041 RON | 0 RON | 44.784 RON | 0 RON | 2.204 RON | 1 |
| 2025 | 2.114.640 RON | 2.191.118 RON | 558.583 RON | 1.390.576 RON | 1.632.535 RON | 1.805.272 RON | 10.034 RON | 1.795.238 RON | 1.438.600 RON | 312.877 RON | 0 RON | 94.547 RON | 56.010 RON | 2.215 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6820 — închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Top format din 3,974 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,03 M RON | 1,68 M RON | 1,77 M RON | 2,10 M RON | 2,29 M RON | 2,36 M RON | 2,11 M RON |
| Venituri totale | 2,07 M RON | 1,83 M RON | 1,78 M RON | 2,13 M RON | 2,34 M RON | 2,38 M RON | 2,19 M RON |
| Cheltuieli totale | 447,3 K RON | 320,6 K RON | 392,2 K RON | 431,3 K RON | 485,8 K RON | 580,1 K RON | 558,6 K RON |
| Rezultat net | 1,61 M RON | 1,49 M RON | 1,37 M RON | 1,68 M RON | 1,83 M RON | 1,53 M RON | 1,39 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,35 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,74 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,74 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,55 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 5,77 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 22,37 |
| Durata încasare (zile) | 16 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 143,7 K RON | 1,79 M RON | 8,0% |
| 2020 | 147,8 K RON | 1,68 M RON | 8,8% |
| 2021 | 203,0 K RON | 1,62 M RON | 12,5% |
| 2022 | 290,5 K RON | 2,02 M RON | 14,4% |
| 2023 | 322,5 K RON | 2,20 M RON | 14,7% |
| 2024 | 348,0 K RON | 1,93 M RON | 18,1% |
| 2025 | 312,9 K RON | 1,81 M RON | 17,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,03 M RON | 1,68 M RON | 1,77 M RON | 2,10 M RON | 2,29 M RON | 2,36 M RON | 2,11 M RON | ▼ 10,4% |
| Rezultat net | 1,61 M RON | 1,49 M RON | 1,37 M RON | 1,68 M RON | 1,83 M RON | 1,53 M RON | 1,39 M RON | ▼ 9,4% |
| Total active | 1,79 M RON | 1,68 M RON | 1,62 M RON | 2,02 M RON | 2,20 M RON | 1,93 M RON | 1,81 M RON | ▼ 6,4% |
| Capitaluri proprii | 1,65 M RON | 1,54 M RON | 1,42 M RON | 1,73 M RON | 1,88 M RON | 1,58 M RON | 1,44 M RON | ▼ 9,1% |
| Datorii totale | 143,7 K RON | 147,8 K RON | 203,0 K RON | 290,5 K RON | 322,5 K RON | 348,0 K RON | 312,9 K RON | ▼ 10,1% |
| Lichiditate curentă | 12,41 | 11,29 | 7,93 | 6,91 | 6,79 | 5,51 | 5,74 | ▲ 4,1% |
| Marjă netă (%) | 78,95 | 88,66 | 77,79 | 80,15 | 79,88 | 65,01 | 65,76 | ▲ 1,2% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 87 | 95 | 95 | 87 | 87 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,39 M RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.74), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,35 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.