Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
FLUENT TRANS DELIVERY S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, HOBIŢA, 6, 302, 5, 176, 21823, 2, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 39.629 RON | 39.629 RON | 11.197 RON | 27.243 RON | 28.432 RON | 28.276 RON | 0 RON | 28.276 RON | 27.443 RON | 833 RON | 0 RON | 6.325 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 68.928 RON | 68.928 RON | 19.761 RON | 47.152 RON | 49.167 RON | 77.413 RON | 0 RON | 77.413 RON | 74.595 RON | 2.818 RON | 0 RON | 6.044 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 45.729 RON | 45.729 RON | 22.302 RON | 23.427 RON | 23.427 RON | 106.595 RON | 0 RON | 106.595 RON | 98.022 RON | 8.573 RON | 0 RON | 459 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 12.436 RON | 12.430 RON | 721 RON | 10.184 RON | 11.709 RON | 108.456 RON | 0 RON | 108.456 RON | 108.206 RON | 250 RON | 0 RON | 4 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 108.455 RON | 0 RON | 108.455 RON | 108.206 RON | 249 RON | 0 RON | 3 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 108.455 RON | 0 RON | 108.455 RON | 108.206 RON | 249 RON | 0 RON | 3 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 108.455 RON | 0 RON | 108.455 RON | 108.206 RON | 249 RON | 0 RON | 3 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5320 — Alte activități poștale și de curier
Top format din 922 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 39,6 K RON | 68,9 K RON | 45,7 K RON | 12,4 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 39,6 K RON | 68,9 K RON | 45,7 K RON | 12,4 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 11,2 K RON | 19,8 K RON | 22,3 K RON | 721 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Rezultat net | 27,2 K RON | 47,2 K RON | 23,4 K RON | 10,2 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −19,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 435,56 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 435,56 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 435,55 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 435,56 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 833 RON | 28,3 K RON | 3,0% |
| 2020 | 2,8 K RON | 77,4 K RON | 3,6% |
| 2021 | 8,6 K RON | 106,6 K RON | 8,0% |
| 2022 | 250 RON | 108,5 K RON | 0,2% |
| 2023 | 249 RON | 108,5 K RON | 0,2% |
| 2024 | 249 RON | 108,5 K RON | 0,2% |
| 2025 | 249 RON | 108,5 K RON | 0,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 39,6 K RON | 68,9 K RON | 45,7 K RON | 12,4 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 27,2 K RON | 47,2 K RON | 23,4 K RON | 10,2 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Total active | 28,3 K RON | 77,4 K RON | 106,6 K RON | 108,5 K RON | 108,5 K RON | 108,5 K RON | 108,5 K RON | ▲ 0,0% |
| Capitaluri proprii | 27,4 K RON | 74,6 K RON | 98,0 K RON | 108,2 K RON | 108,2 K RON | 108,2 K RON | 108,2 K RON | ▲ 0,0% |
| Datorii totale | 833 RON | 2,8 K RON | 8,6 K RON | 250 RON | 249 RON | 249 RON | 249 RON | ▲ 0,0% |
| Lichiditate curentă | 33,94 | 27,47 | 12,43 | 433,82 | 435,56 | 435,56 | 435,56 | ▲ 0,0% |
| Marjă netă (%) | 68,75 | 68,41 | 51,23 | 81,89 | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 80 | 87 | 67 | 75 | 75 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Lichiditate curentă bună (435.56), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.