Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PEGUS SERVICE IMPEX SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, Str. NEAMULUI, 62, 86364, 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 4.665 RON | 4.665 RON | 4.301 RON | 223 RON | 364 RON | 3.528 RON | 0 RON | 3.528 RON | −56.472 RON | 60.000 RON | 0 RON | 2.907 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 2.073 RON | −2.073 RON | −2.073 RON | 3.455 RON | 0 RON | 3.455 RON | −58.545 RON | 62.000 RON | 0 RON | 3.189 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 4.118 RON | 4.118 RON | 3.320 RON | 674 RON | 798 RON | 4.128 RON | 0 RON | 4.128 RON | −57.872 RON | 62.000 RON | 0 RON | 2.916 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 4.684 RON | −4.684 RON | −4.684 RON | 4.444 RON | 0 RON | 4.444 RON | −62.556 RON | 67.000 RON | 0 RON | 3.690 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 6.265 RON | 6.265 RON | 3.403 RON | 2.404 RON | 2.862 RON | 8.807 RON | 0 RON | 8.807 RON | −60.151 RON | 68.958 RON | 0 RON | 3.012 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 2.534 RON | −2.534 RON | −2.534 RON | 5.815 RON | 0 RON | 5.815 RON | −62.685 RON | 68.500 RON | 0 RON | 3.364 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 4.073 RON | −4.073 RON | −4.073 RON | 6.742 RON | 0 RON | 6.742 RON | −66.758 RON | 73.500 RON | 0 RON | 3.942 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6831 — Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
Top format din 2,574 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−66.758 RON) — datoriile depășesc activele
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.09) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−4.073 RON)
- •Grad ridicat de îndatorare: 1090.2% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4,7 K RON | 0 RON | 4,1 K RON | 0 RON | 6,3 K RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 4,7 K RON | 0 RON | 4,1 K RON | 0 RON | 6,3 K RON | 0 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 4,3 K RON | 2,1 K RON | 3,3 K RON | 4,7 K RON | 3,4 K RON | 2,5 K RON | 4,1 K RON |
| Rezultat net | 223 RON | −2,1 K RON | 674 RON | −4,7 K RON | 2,4 K RON | −2,5 K RON | −4,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 457 RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,09 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,09 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,04 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 0,09 | ≥ 1 | Slab |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 60,0 K RON | 3,5 K RON | 1.700,7% |
| 2020 | 62,0 K RON | 3,5 K RON | 1.794,5% |
| 2021 | 62,0 K RON | 4,1 K RON | 1.501,9% |
| 2022 | 67,0 K RON | 4,4 K RON | 1.507,7% |
| 2023 | 69,0 K RON | 8,8 K RON | 783,0% |
| 2024 | 68,5 K RON | 5,8 K RON | 1.178,0% |
| 2025 | 73,5 K RON | 6,7 K RON | 1.090,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4,7 K RON | 0 RON | 4,1 K RON | 0 RON | 6,3 K RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 223 RON | −2,1 K RON | 674 RON | −4,7 K RON | 2,4 K RON | −2,5 K RON | −4,1 K RON | ▼ 60,7% |
| Total active | 3,5 K RON | 3,5 K RON | 4,1 K RON | 4,4 K RON | 8,8 K RON | 5,8 K RON | 6,7 K RON | ▲ 15,9% |
| Capitaluri proprii | −56,5 K RON | −58,5 K RON | −57,9 K RON | −62,6 K RON | −60,2 K RON | −62,7 K RON | −66,8 K RON | ▼ 6,5% |
| Datorii totale | 60,0 K RON | 62,0 K RON | 62,0 K RON | 67,0 K RON | 69,0 K RON | 68,5 K RON | 73,5 K RON | ▲ 7,3% |
| Lichiditate curentă | 0,06 | 0,06 | 0,07 | 0,07 | 0,13 | 0,08 | 0,09 | ▲ 8,0% |
| Marjă netă (%) | 4,78 | – | 16,37 | – | 38,37 | – | – | – |
| Scor bonitate | 32 | 15 | 50 | 15 | 50 | 15 | 22 | ▲ 46,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 457 RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 1090.2% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
- •Scor de bonitate scăzut (22/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.