Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

NG Consulting SRL

CUI: 16165463 J40/2614/2004 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 16165463
Cod înmatriculare J40/2614/2004
EUID ROONRC.J40/2614/2004
Data înmatriculării 2004-02-23
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 22 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, REGIMENTULUI, 77, , , , , 13887, 1, FOSTA TARLA 168, PARCELA A13, CAMERA 10

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 1
Sector: 1
Stradă: REGIMENTULUI
Număr: 77
Bloc:
Scară:
Etaj:
Apartament:
Cod poștal: 13887
Completare adresă: FOSTA TARLA 168, PARCELA A13, CAMERA 10

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 609.599 RON 614.866 RON 307.834 RON 300.905 RON 307.032 RON 1.046.807 RON 796.776 RON 250.031 RON 695.946 RON 350.861 RON 0 RON 25.455 RON 0 RON 0 RON 1
2020 319.432 RON 319.437 RON 188.999 RON 127.426 RON 130.438 RON 1.019.635 RON 786.375 RON 233.260 RON 823.372 RON 196.263 RON 0 RON 2.765 RON 0 RON 0 RON 1
2021 458.130 RON 458.130 RON 203.148 RON 250.401 RON 254.982 RON 1.125.259 RON 756.460 RON 368.799 RON 1.073.774 RON 51.485 RON 0 RON 176.125 RON 0 RON 0 RON 1
2022 460.668 RON 460.669 RON 241.714 RON 214.348 RON 218.955 RON 1.214.617 RON 731.582 RON 483.035 RON 214.589 RON 1.000.028 RON 0 RON 353.837 RON 0 RON 0 RON 1
2023 448.469 RON 448.469 RON 232.988 RON 210.996 RON 215.481 RON 1.001.712 RON 639.333 RON 362.379 RON 211.236 RON 790.476 RON 0 RON 98.545 RON 0 RON 0 RON 1
2024 550.743 RON 550.743 RON 237.627 RON 300.208 RON 313.116 RON 874.350 RON 547.552 RON 326.798 RON 473.321 RON 401.029 RON 0 RON 54.542 RON 0 RON 0 RON 1
2025 393.521 RON 393.528 RON 180.446 RON 206.547 RON 213.082 RON 904.980 RON 468.890 RON 436.090 RON 206.787 RON 698.193 RON 207 RON 156.917 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

NARCIS IULIAN GOREA
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,574 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.62) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
393,5 K RON
Rezultat Net 2025
206,5 K RON
Total Active 2025
905,0 K RON
Scor Bonitate
53/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 53/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 609,6 K RON 319,4 K RON 458,1 K RON 460,7 K RON 448,5 K RON 550,7 K RON 393,5 K RON
Venituri totale 614,9 K RON 319,4 K RON 458,1 K RON 460,7 K RON 448,5 K RON 550,7 K RON 393,5 K RON
Cheltuieli totale 307,8 K RON 189,0 K RON 203,1 K RON 241,7 K RON 233,0 K RON 237,6 K RON 180,4 K RON
Rezultat net 300,9 K RON 127,4 K RON 250,4 K RON 214,3 K RON 211,0 K RON 300,2 K RON 206,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 435,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,62 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,62 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,40 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,30 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate468,9 K RON (51.8%)
Active circulante436,1 K RON (48.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri207 RON
Creanțe156,9 K RON
Numerar279,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1.901,07
Durata stocaj (zile) 0
Rotație creanțe (ori/an) 2,51
Durata încasare (zile) 146

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
54,2%
Marjă netă
52,5%
ROA
22,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 350,9 K RON 1,05 M RON 33,5%
2020 196,3 K RON 1,02 M RON 19,3%
2021 51,5 K RON 1,13 M RON 4,6%
2022 1,00 M RON 1,21 M RON 82,3%
2023 790,5 K RON 1,00 M RON 78,9%
2024 401,0 K RON 874,4 K RON 45,9%
2025 698,2 K RON 905,0 K RON 77,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

53
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 609,6 K RON 319,4 K RON 458,1 K RON 460,7 K RON 448,5 K RON 550,7 K RON 393,5 K RON ▼ 28,5%
Rezultat net 300,9 K RON 127,4 K RON 250,4 K RON 214,3 K RON 211,0 K RON 300,2 K RON 206,5 K RON ▼ 31,2%
Total active 1,05 M RON 1,02 M RON 1,13 M RON 1,21 M RON 1,00 M RON 874,4 K RON 905,0 K RON ▲ 3,5%
Capitaluri proprii 695,9 K RON 823,4 K RON 1,07 M RON 214,6 K RON 211,2 K RON 473,3 K RON 206,8 K RON ▼ 56,3%
Datorii totale 350,9 K RON 196,3 K RON 51,5 K RON 1,00 M RON 790,5 K RON 401,0 K RON 698,2 K RON ▲ 74,1%
Lichiditate curentă 0,71 1,19 7,16 0,48 0,46 0,81 0,62 ▼ 23,4%
Marjă netă (%) 49,36 39,89 54,66 46,53 47,05 54,51 52,49 ▼ 3,7%
Scor bonitate 70 77 100 48 48 83 53 ▼ 36,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (206,5 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 53/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 435,0 K RON.

Riscuri identificate

  • •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.