Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ORTHORECOVERY CARE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bacău, Sat Gura Văii, Comuna Gura Văii, GURA VĂII, 96, 607220, str. Trotuşului
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 61.635 RON | 61.635 RON | 7.125 RON | 46.836 RON | 54.510 RON | 50.646 RON | 895 RON | 49.751 RON | 48.591 RON | 2.055 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 79.845 RON | 79.845 RON | 54.893 RON | 24.170 RON | 24.952 RON | 32.208 RON | 895 RON | 31.313 RON | 24.371 RON | 7.837 RON | 0 RON | 16.827 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 30.153 RON | 30.153 RON | 23.132 RON | 5.811 RON | 7.021 RON | 7.010 RON | 0 RON | 7.010 RON | 6.010 RON | 1.000 RON | 0 RON | 4.875 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Bacău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8690 — Alte activităţi referitoare la sănătatea umană
Top format din 136 companii din județul Bacău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 61,6 K RON | 79,8 K RON | 30,2 K RON |
| Venituri totale | 61,6 K RON | 79,8 K RON | 30,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 7,1 K RON | 54,9 K RON | 23,1 K RON |
| Rezultat net | 46,8 K RON | 24,2 K RON | 5,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 25,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7,01 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 7,01 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,14 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 7,01 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 6,19 |
| Durata încasare (zile) | 59 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 2,1 K RON | 50,6 K RON | 4,1% |
| 2024 | 7,8 K RON | 32,2 K RON | 24,3% |
| 2025 | 1,0 K RON | 7,0 K RON | 14,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 61,6 K RON | 79,8 K RON | 30,2 K RON | ▼ 62,2% |
| Rezultat net | 46,8 K RON | 24,2 K RON | 5,8 K RON | ▼ 76,0% |
| Total active | 50,6 K RON | 32,2 K RON | 7,0 K RON | ▼ 78,2% |
| Capitaluri proprii | 48,6 K RON | 24,4 K RON | 6,0 K RON | ▼ 75,3% |
| Datorii totale | 2,1 K RON | 7,8 K RON | 1,0 K RON | ▼ 87,2% |
| Lichiditate curentă | 24,21 | 4,00 | 7,01 | ▲ 75,4% |
| Marjă netă (%) | 75,99 | 30,27 | 19,27 | ▼ 36,3% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 87 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (5,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (7.01), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.