Publicitate

ONCOS PARC S.R.L.

CUI: 47895204 J12/1417/2023 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47895204
Cod înmatriculare J12/1417/2023
EUID ROONRC.J12/1417/2023
Data înmatriculării 2023-03-28
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2025) 7 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, DONATH, 76

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: DONATH
Număr: 76

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 0 RON 4.674.935 RON 4.716.468 RON −41.533 RON −41.533 RON 5.899.620 RON 1.128 RON 5.898.492 RON −41.033 RON 5.940.653 RON 4.949.479 RON 880.750 RON 0 RON 0 RON 5
2024 12.517.961 RON 18.608.041 RON 13.813.579 RON 4.042.690 RON 4.794.462 RON 16.783.487 RON 1.128 RON 16.782.359 RON 3.997.476 RON 12.786.011 RON 10.847.681 RON 5.823.535 RON 0 RON 0 RON 8
2025 18.027.172 RON 7.411.686 RON 1.790.840 RON 4.826.357 RON 5.620.846 RON 9.219.479 RON 527.503 RON 8.691.976 RON 8.257.166 RON 962.313 RON 121.066 RON 6.612.558 RON 0 RON 0 RON 7

Reprezentanți și administratori (1)

ONACĂ VASILE
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (15)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 461 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
18,03 M RON
Rezultat Net 2025
4,83 M RON
Total Active 2025
9,22 M RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 12,52 M RON 18,03 M RON
Venituri totale 4,67 M RON 18,61 M RON 7,41 M RON
Cheltuieli totale 4,72 M RON 13,81 M RON 1,79 M RON
Rezultat net −41,5 K RON 4,04 M RON 4,83 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 28,21 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 9,03 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 8,91 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 2,04 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 9,58 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate527,5 K RON (5.7%)
Active circulante8,69 M RON (94.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri121,1 K RON
Creanțe6,61 M RON
Numerar1,96 M RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 148,90
Durata stocaj (zile) 3
Rotație creanțe (ori/an) 2,73
Durata încasare (zile) 134

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
31,2%
Marjă netă
26,8%
ROA
52,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 5,94 M RON 5,90 M RON 100,7%
2024 12,79 M RON 16,78 M RON 76,2%
2025 962,3 K RON 9,22 M RON 10,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 12,52 M RON 18,03 M RON ▲ 44,0%
Rezultat net −41,5 K RON 4,04 M RON 4,83 M RON ▲ 19,4%
Total active 5,90 M RON 16,78 M RON 9,22 M RON ▼ 45,1%
Capitaluri proprii −41,0 K RON 4,00 M RON 8,26 M RON ▲ 106,6%
Datorii totale 5,94 M RON 12,79 M RON 962,3 K RON ▼ 92,5%
Lichiditate curentă 0,99 1,31 9,03 ▲ 588,1%
Marjă netă (%) 32,30 26,77 ▼ 17,1%
Scor bonitate 27 75 100 ▲ 33,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,83 M RON).
  • Lichiditate curentă bună (9.03), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 28,21 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate