Publicitate

ALF FRUNZISULUI S.R.L.

CUI: 46260106 J12/3383/2022 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 46260106
Cod înmatriculare J12/3383/2022
EUID ROONRC.J12/3383/2022
Data înmatriculării 2022-06-07
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, FRUNZIŞULUI, 25, 400664

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: FRUNZIŞULUI
Număr: 25
Cod poștal: 400664

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 0 RON 2.686 RON 2.686 RON 0 RON 0 RON 11.602 RON 0 RON 11.602 RON 200 RON 11.402 RON 2.686 RON 76 RON 0 RON 0 RON 0
2023 0 RON 0 RON 112.010 RON −112.010 RON −112.010 RON 5.276.486 RON 2.462.254 RON 2.814.232 RON −111.810 RON 5.388.296 RON 2.658.447 RON 291 RON 0 RON 0 RON 1
2024 5.631.973 RON 5.631.587 RON 4.757.004 RON 717.124 RON 874.583 RON 6.123.647 RON 174.246 RON 5.949.401 RON 605.314 RON 5.518.333 RON 3.790.248 RON 1.081.496 RON 0 RON 0 RON 1
2025 3.316.579 RON 3.602.250 RON 2.640.568 RON 825.280 RON 961.682 RON 1.944.972 RON 133.497 RON 1.811.475 RON 1.430.594 RON 514.378 RON 1.742.517 RON 48.794 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

FARCAȘ ALIN
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (4)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 461 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
3,32 M RON
Rezultat Net 2025
825,3 K RON
Total Active 2025
1,94 M RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 5,63 M RON 3,32 M RON
Venituri totale 2,7 K RON 0 RON 5,63 M RON 3,60 M RON
Cheltuieli totale 2,7 K RON 112,0 K RON 4,76 M RON 2,64 M RON
Rezultat net 0 RON −112,0 K RON 717,1 K RON 825,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 6,13 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 3,52 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 0,13 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,04 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 3,78 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate133,5 K RON (6.9%)
Active circulante1,81 M RON (93.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,74 M RON
Creanțe48,8 K RON
Numerar20,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1,90
Durata stocaj (zile) 192
Rotație creanțe (ori/an) 67,97
Durata încasare (zile) 5

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
29,0%
Marjă netă
24,9%
ROA
42,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 11,4 K RON 11,6 K RON 98,3%
2023 5,39 M RON 5,28 M RON 102,1%
2024 5,52 M RON 6,12 M RON 90,1%
2025 514,4 K RON 1,94 M RON 26,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 5,63 M RON 3,32 M RON ▼ 41,1%
Rezultat net 0 RON −112,0 K RON 717,1 K RON 825,3 K RON ▲ 15,1%
Total active 11,6 K RON 5,28 M RON 6,12 M RON 1,94 M RON ▼ 68,2%
Capitaluri proprii 200 RON −111,8 K RON 605,3 K RON 1,43 M RON ▲ 136,3%
Datorii totale 11,4 K RON 5,39 M RON 5,52 M RON 514,4 K RON ▼ 90,7%
Lichiditate curentă 1,02 0,52 1,08 3,52 ▲ 226,7%
Marjă netă (%) 12,73 24,88 ▲ 95,4%
Scor bonitate 40 20 68 95 ▲ 39,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (825,3 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (3.52), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 6,13 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.

Publicitate