Publicitate

IMMO GREEN CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 43537645 J12/86/2021 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 43537645
Cod înmatriculare J12/86/2021
EUID ROONRC.J12/86/2021
Data înmatriculării 2021-01-11
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, SEPTIMIU ALBINI, 98, 1, 400457, Et.S+P+E+Er

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: SEPTIMIU ALBINI
Număr: 98
Apartament: 1
Cod poștal: 400457
Completare adresă: Et.S+P+E+Er

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2021 0 RON 0 RON 8.213 RON −8.213 RON −8.213 RON 66.168 RON 52 RON 66.116 RON −6.213 RON 72.381 RON 0 RON 58.942 RON 0 RON 0 RON 1
2022 0 RON 0 RON 12.114 RON −12.114 RON −12.114 RON 68.756 RON 52 RON 68.704 RON −18.327 RON 87.083 RON 0 RON 59.436 RON 0 RON 0 RON 1
2023 0 RON 0 RON 10.336 RON −10.336 RON −10.336 RON 59.487 RON 52 RON 59.435 RON −28.693 RON 88.180 RON 0 RON 59.404 RON 0 RON 0 RON 1
2024 0 RON 0 RON 12.685 RON −12.685 RON −12.685 RON 66.686 RON 52 RON 66.634 RON −41.378 RON 108.064 RON 0 RON 59.485 RON 0 RON 0 RON 1
2025 0 RON 2 RON 91.008 RON −91.006 RON −91.006 RON 49.124.822 RON 11.134.611 RON 37.990.211 RON −132.383 RON 49.257.205 RON 0 RON 37.965.769 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

MUNTEAN AGNETA ECATERINA
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 461 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2021–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Capitaluri proprii negative (−132.383 RON) — risc de insolvență tehnică
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.77) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−91.006 RON)
  • Grad ridicat de îndatorare: 100.3% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
−91,0 K RON
Total Active 2025
49,12 M RON
Scor Bonitate
27/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 27/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON
Venituri totale 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 2 RON
Cheltuieli totale 8,2 K RON 12,1 K RON 10,3 K RON 12,7 K RON 91,0 K RON
Rezultat net −8,2 K RON −12,1 K RON −10,3 K RON −12,7 K RON −91,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 0 RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Insolvență tehnică: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−132.383 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor, ceea ce semnalează o situație de supraîndatorare cronică.

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,77 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,77 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,00 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate11,13 M RON (22.7%)
Active circulante37,99 M RON (77.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe37,97 M RON
Numerar24,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA
-0,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2021 72,4 K RON 66,2 K RON 109,4%
2022 87,1 K RON 68,8 K RON 126,7%
2023 88,2 K RON 59,5 K RON 148,2%
2024 108,1 K RON 66,7 K RON 162,1%
2025 49,26 M RON 49,12 M RON 100,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

27
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON
Rezultat net −8,2 K RON −12,1 K RON −10,3 K RON −12,7 K RON −91,0 K RON ▼ 617,4%
Total active 66,2 K RON 68,8 K RON 59,5 K RON 66,7 K RON 49,12 M RON ▲ 73.565,9%
Capitaluri proprii −6,2 K RON −18,3 K RON −28,7 K RON −41,4 K RON −132,4 K RON ▼ 219,9%
Datorii totale 72,4 K RON 87,1 K RON 88,2 K RON 108,1 K RON 49,26 M RON ▲ 45.481,5%
Lichiditate curentă 0,91 0,79 0,67 0,62 0,77 ▲ 25,1%
Marjă netă (%)
Scor bonitate 27 20 27 20 27 ▲ 35,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 100.3% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • Scor de bonitate scăzut (27/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.

Publicitate