Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
EMA SOFT TECH SRL
Date generale
Adresă
România, Bacău, Municipiul Bacău, ŞTEFAN CEL MARE, 22, 22, A, 7, 50, 600359
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 175.466 RON | 176.160 RON | 44.431 RON | 126.464 RON | 131.729 RON | 181.049 RON | 35.271 RON | 145.778 RON | 174.282 RON | 6.767 RON | 0 RON | 2.750 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 193.623 RON | 205.126 RON | 64.443 RON | 134.873 RON | 140.683 RON | 177.987 RON | 26.275 RON | 151.712 RON | 167.753 RON | 10.234 RON | 0 RON | 14.607 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 227.280 RON | 250.879 RON | 111.559 RON | 131.856 RON | 139.320 RON | 307.046 RON | 193.507 RON | 113.539 RON | 252.010 RON | 55.036 RON | 0 RON | 17.117 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 282.914 RON | 285.368 RON | 133.301 RON | 145.266 RON | 152.067 RON | 304.997 RON | 151.952 RON | 153.045 RON | 145.506 RON | 159.491 RON | 0 RON | 115.741 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 298.058 RON | 317.127 RON | 215.654 RON | 98.326 RON | 101.473 RON | 197.558 RON | 94.462 RON | 103.096 RON | 113.179 RON | 84.379 RON | 0 RON | 17.253 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 354.460 RON | 431.068 RON | 232.594 RON | 185.555 RON | 198.474 RON | 348.088 RON | 291.246 RON | 56.842 RON | 259.535 RON | 88.553 RON | 0 RON | 40.166 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 363.863 RON | 366.558 RON | 254.796 RON | 100.842 RON | 111.762 RON | 417.460 RON | 209.346 RON | 208.114 RON | 320.779 RON | 96.681 RON | 0 RON | 5.474 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Lideri din domeniu
Top companii din Bacău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Top format din 189 companii din județul Bacău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 175,5 K RON | 193,6 K RON | 227,3 K RON | 282,9 K RON | 298,1 K RON | 354,5 K RON | 363,9 K RON |
| Venituri totale | 176,2 K RON | 205,1 K RON | 250,9 K RON | 285,4 K RON | 317,1 K RON | 431,1 K RON | 366,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 44,4 K RON | 64,4 K RON | 111,6 K RON | 133,3 K RON | 215,7 K RON | 232,6 K RON | 254,8 K RON |
| Rezultat net | 126,5 K RON | 134,9 K RON | 131,9 K RON | 145,3 K RON | 98,3 K RON | 185,6 K RON | 100,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 407,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,15 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,15 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,10 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 4,32 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 66,47 |
| Durata încasare (zile) | 6 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 6,8 K RON | 181,0 K RON | 3,7% |
| 2020 | 10,2 K RON | 178,0 K RON | 5,8% |
| 2021 | 55,0 K RON | 307,0 K RON | 17,9% |
| 2022 | 159,5 K RON | 305,0 K RON | 52,3% |
| 2023 | 84,4 K RON | 197,6 K RON | 42,7% |
| 2024 | 88,6 K RON | 348,1 K RON | 25,4% |
| 2025 | 96,7 K RON | 417,5 K RON | 23,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 175,5 K RON | 193,6 K RON | 227,3 K RON | 282,9 K RON | 298,1 K RON | 354,5 K RON | 363,9 K RON | ▲ 2,7% |
| Rezultat net | 126,5 K RON | 134,9 K RON | 131,9 K RON | 145,3 K RON | 98,3 K RON | 185,6 K RON | 100,8 K RON | ▼ 45,7% |
| Total active | 181,0 K RON | 178,0 K RON | 307,0 K RON | 305,0 K RON | 197,6 K RON | 348,1 K RON | 417,5 K RON | ▲ 19,9% |
| Capitaluri proprii | 174,3 K RON | 167,8 K RON | 252,0 K RON | 145,5 K RON | 113,2 K RON | 259,5 K RON | 320,8 K RON | ▲ 23,6% |
| Datorii totale | 6,8 K RON | 10,2 K RON | 55,0 K RON | 159,5 K RON | 84,4 K RON | 88,6 K RON | 96,7 K RON | ▲ 9,2% |
| Lichiditate curentă | 21,54 | 14,82 | 2,06 | 0,96 | 1,22 | 0,64 | 2,15 | ▲ 235,3% |
| Marjă netă (%) | 72,07 | 69,66 | 58,01 | 51,35 | 32,99 | 52,35 | 27,71 | ▼ 47,1% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 87 | 73 | 85 | 78 | 87 | ▲ 11,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (100,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.15), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 407,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.