Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MATEO PAINT INDUSTRIES S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Hunedoara, Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, TUDOR VLADIMIRESCU, 9, A, 3, 9, 335500
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 982.180 RON | 985.128 RON | 850.306 RON | 124.970 RON | 134.822 RON | 632.179 RON | 27.352 RON | 604.827 RON | 553.204 RON | 80.495 RON | 246.733 RON | 134.109 RON | 0 RON | 1.520 RON | 1 |
| 2024 | 1.180.705 RON | 1.182.220 RON | 1.050.583 RON | 96.170 RON | 131.637 RON | 715.283 RON | 16.648 RON | 698.635 RON | 649.374 RON | 69.859 RON | 272.130 RON | 188.999 RON | 0 RON | 3.950 RON | 1 |
| 2025 | 1.531.607 RON | 1.534.208 RON | 1.236.978 RON | 247.023 RON | 297.230 RON | 988.961 RON | 5.944 RON | 983.017 RON | 896.398 RON | 100.950 RON | 250.512 RON | 276.498 RON | 0 RON | 8.387 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (23)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 5210 Depozitări
Lideri din domeniu
Top companii din Hunedoara, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4613 — Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
Top format din 16 companii din județul Hunedoara. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 982,2 K RON | 1,18 M RON | 1,53 M RON |
| Venituri totale | 985,1 K RON | 1,18 M RON | 1,53 M RON |
| Cheltuieli totale | 850,3 K RON | 1,05 M RON | 1,24 M RON |
| Rezultat net | 125,0 K RON | 96,2 K RON | 247,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,78 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 9,74 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 7,26 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 4,52 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 9,80 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 6,11 |
| Durata stocaj (zile) | 60 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,54 |
| Durata încasare (zile) | 66 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 80,5 K RON | 632,2 K RON | 12,7% |
| 2024 | 69,9 K RON | 715,3 K RON | 9,8% |
| 2025 | 101,0 K RON | 989,0 K RON | 10,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 982,2 K RON | 1,18 M RON | 1,53 M RON | ▲ 29,7% |
| Rezultat net | 125,0 K RON | 96,2 K RON | 247,0 K RON | ▲ 156,9% |
| Total active | 632,2 K RON | 715,3 K RON | 989,0 K RON | ▲ 38,3% |
| Capitaluri proprii | 553,2 K RON | 649,4 K RON | 896,4 K RON | ▲ 38,0% |
| Datorii totale | 80,5 K RON | 69,9 K RON | 101,0 K RON | ▲ 44,5% |
| Lichiditate curentă | 7,51 | 10,00 | 9,74 | ▼ 2,6% |
| Marjă netă (%) | 12,72 | 8,15 | 16,13 | ▲ 97,9% |
| Scor bonitate | 87 | 90 | 95 | ▲ 5,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (247,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (9.74), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,78 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.