Publicitate

CONFORT BAU RESIDENCE S.R.L.

CUI: 41792951 J2019004074124 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41792951
Cod înmatriculare J2019004074124
EUID ROONRC.J2019004074124
Data înmatriculării 2019-10-21
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, TURNU ROŞU, 17, 2

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: TURNU ROŞU
Număr: 17
Apartament: 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 0 RON 719.368 RON 772.047 RON −52.679 RON −52.679 RON 1.803.911 RON 1.642.832 RON 161.079 RON −74.738 RON 1.878.649 RON 95.465 RON 24.209 RON 0 RON 0 RON 1
2024 836.487 RON 1.957.852 RON 1.685.712 RON 228.578 RON 272.140 RON 2.307.042 RON 2.250.630 RON 56.412 RON 153.840 RON 2.153.202 RON 19.633 RON 23.658 RON 0 RON 0 RON 1
2025 0 RON 1.074.168 RON 893.465 RON 151.791 RON 180.703 RON 2.768.468 RON 2.700.993 RON 67.475 RON 305.631 RON 2.462.837 RON 2.546 RON 32.636 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

MĂRCUȘ MARIUS MARCEL
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 461 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.03) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Grad ridicat de îndatorare: 89% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
151,8 K RON
Total Active 2025
2,77 M RON
Scor Bonitate
35/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 35/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 836,5 K RON 0 RON
Venituri totale 719,4 K RON 1,96 M RON 1,07 M RON
Cheltuieli totale 772,0 K RON 1,69 M RON 893,5 K RON
Rezultat net −52,7 K RON 228,6 K RON 151,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 278,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,03 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,03 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,12 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,70 M RON (97.6%)
Active circulante67,5 K RON (2.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri2,5 K RON
Creanțe32,6 K RON
Numerar32,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA
5,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 1,88 M RON 1,80 M RON 104,1%
2024 2,15 M RON 2,31 M RON 93,3%
2025 2,46 M RON 2,77 M RON 89,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

35
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 836,5 K RON 0 RON
Rezultat net −52,7 K RON 228,6 K RON 151,8 K RON ▼ 33,6%
Total active 1,80 M RON 2,31 M RON 2,77 M RON ▲ 20,0%
Capitaluri proprii −74,7 K RON 153,8 K RON 305,6 K RON ▲ 98,7%
Datorii totale 1,88 M RON 2,15 M RON 2,46 M RON ▲ 14,4%
Lichiditate curentă 0,09 0,03 0,03 ▲ 4,6%
Marjă netă (%) 27,33
Scor bonitate 22 48 35 ▼ 27,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (151,8 K RON).
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 278,8 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 89% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • Scor de bonitate scăzut (35/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate