Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NYOANINA SRL
Date generale
Adresă
România, Neamţ, Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Str. MĂRĂŞEŞTI, B15, B, 1, 25, 0610207
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 3.545.121 RON | 3.545.121 RON | 3.446.682 RON | 68.039 RON | 98.439 RON | 1.705.410 RON | 1.074.341 RON | 631.069 RON | 998.543 RON | 706.867 RON | 0 RON | 34.085 RON | 0 RON | 0 RON | 14 |
| 2020 | 1.687.427 RON | 1.687.427 RON | 1.657.947 RON | 21.530 RON | 29.480 RON | 1.729.678 RON | 1.043.890 RON | 685.788 RON | 1.020.073 RON | 709.605 RON | 0 RON | 67.315 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 4.781.489 RON | 4.781.495 RON | 2.894.035 RON | 1.840.103 RON | 1.887.460 RON | 4.174.921 RON | 1.216.950 RON | 2.957.971 RON | 2.860.176 RON | 1.314.745 RON | 1.595 RON | 65.373 RON | 0 RON | 0 RON | 15 |
| 2022 | 3.728.136 RON | 3.728.139 RON | 3.654.841 RON | 48.894 RON | 73.298 RON | 1.658.287 RON | 1.362.366 RON | 295.921 RON | 379.453 RON | 1.278.834 RON | 1.595 RON | 42.363 RON | 0 RON | 0 RON | 15 |
| 2023 | 3.991.761 RON | 4.024.855 RON | 3.813.332 RON | 164.960 RON | 211.523 RON | 1.705.011 RON | 1.407.781 RON | 297.230 RON | 909.555 RON | 795.456 RON | 1.595 RON | 178.692 RON | 0 RON | 0 RON | 11 |
| 2024 | 3.451.691 RON | 3.485.110 RON | 3.364.194 RON | 91.121 RON | 120.916 RON | 1.436.225 RON | 1.270.098 RON | 166.127 RON | 519.855 RON | 916.370 RON | 0 RON | 120.771 RON | 0 RON | 0 RON | 11 |
| 2025 | 3.086.851 RON | 3.103.450 RON | 2.781.208 RON | 264.713 RON | 322.242 RON | 1.076.787 RON | 963.894 RON | 112.893 RON | 389.114 RON | 687.673 RON | 0 RON | 62.903 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4931 — Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
Top format din 20 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.16) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,55 M RON | 1,69 M RON | 4,78 M RON | 3,73 M RON | 3,99 M RON | 3,45 M RON | 3,09 M RON |
| Venituri totale | 3,55 M RON | 1,69 M RON | 4,78 M RON | 3,73 M RON | 4,02 M RON | 3,49 M RON | 3,10 M RON |
| Cheltuieli totale | 3,45 M RON | 1,66 M RON | 2,89 M RON | 3,65 M RON | 3,81 M RON | 3,36 M RON | 2,78 M RON |
| Rezultat net | 68,0 K RON | 21,5 K RON | 1,84 M RON | 48,9 K RON | 165,0 K RON | 91,1 K RON | 264,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,66 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,16 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,16 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,07 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,57 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 49,07 |
| Durata încasare (zile) | 7 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 706,9 K RON | 1,71 M RON | 41,5% |
| 2020 | 709,6 K RON | 1,73 M RON | 41,0% |
| 2021 | 1,31 M RON | 4,17 M RON | 31,5% |
| 2022 | 1,28 M RON | 1,66 M RON | 77,1% |
| 2023 | 795,5 K RON | 1,71 M RON | 46,7% |
| 2024 | 916,4 K RON | 1,44 M RON | 63,8% |
| 2025 | 687,7 K RON | 1,08 M RON | 63,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,55 M RON | 1,69 M RON | 4,78 M RON | 3,73 M RON | 3,99 M RON | 3,45 M RON | 3,09 M RON | ▼ 10,6% |
| Rezultat net | 68,0 K RON | 21,5 K RON | 1,84 M RON | 48,9 K RON | 165,0 K RON | 91,1 K RON | 264,7 K RON | ▲ 190,5% |
| Total active | 1,71 M RON | 1,73 M RON | 4,17 M RON | 1,66 M RON | 1,71 M RON | 1,44 M RON | 1,08 M RON | ▼ 25,0% |
| Capitaluri proprii | 998,5 K RON | 1,02 M RON | 2,86 M RON | 379,5 K RON | 909,6 K RON | 519,9 K RON | 389,1 K RON | ▼ 25,1% |
| Datorii totale | 706,9 K RON | 709,6 K RON | 1,31 M RON | 1,28 M RON | 795,5 K RON | 916,4 K RON | 687,7 K RON | ▼ 25,0% |
| Lichiditate curentă | 0,89 | 0,97 | 2,25 | 0,23 | 0,37 | 0,18 | 0,16 | ▼ 9,4% |
| Marjă netă (%) | 1,92 | 1,28 | 38,48 | 1,31 | 4,13 | 2,64 | 8,58 | ▲ 225,0% |
| Scor bonitate | 60 | 60 | 100 | 38 | 68 | 43 | 55 | ▲ 27,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (264,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,66 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.