Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
VINLASAT RUSTIC S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Timiş, Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, MIHAI VITEAZU, 6, D, 2, 9, 305600
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 144.519 RON | 145.001 RON | 107.859 RON | 32.879 RON | 37.142 RON | 97.432 RON | 13.670 RON | 83.762 RON | 33.079 RON | 64.353 RON | 26.057 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 251.753 RON | 257.137 RON | 197.844 RON | 53.896 RON | 59.293 RON | 86.484 RON | 9.669 RON | 76.815 RON | 54.136 RON | 32.348 RON | 34.693 RON | 1.010 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 290.329 RON | 295.778 RON | 269.005 RON | 24.102 RON | 26.773 RON | 87.116 RON | 5.668 RON | 81.448 RON | 24.342 RON | 62.774 RON | 62.542 RON | 1.603 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 290.329 RON | 295.218 RON | 273.758 RON | 18.593 RON | 21.460 RON | 91.628 RON | 1.667 RON | 89.961 RON | 18.833 RON | 72.795 RON | 68.411 RON | 1.085 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 325.403 RON | 332.853 RON | 272.695 RON | 51.964 RON | 60.158 RON | 148.564 RON | 0 RON | 148.564 RON | 53.596 RON | 94.968 RON | 77.742 RON | 37.972 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4725 — Comerț cu amănuntul al băuturilor
Top format din 26 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 144,5 K RON | 251,8 K RON | 290,3 K RON | 290,3 K RON | 325,4 K RON |
| Venituri totale | 145,0 K RON | 257,1 K RON | 295,8 K RON | 295,2 K RON | 332,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 107,9 K RON | 197,8 K RON | 269,0 K RON | 273,8 K RON | 272,7 K RON |
| Rezultat net | 32,9 K RON | 53,9 K RON | 24,1 K RON | 18,6 K RON | 52,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 380,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,56 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,75 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,35 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,56 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 4,19 |
| Durata stocaj (zile) | 87 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 8,57 |
| Durata încasare (zile) | 43 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 64,4 K RON | 97,4 K RON | 66,1% |
| 2022 | 32,3 K RON | 86,5 K RON | 37,4% |
| 2023 | 62,8 K RON | 87,1 K RON | 72,1% |
| 2024 | 72,8 K RON | 91,6 K RON | 79,5% |
| 2025 | 95,0 K RON | 148,6 K RON | 63,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 144,5 K RON | 251,8 K RON | 290,3 K RON | 290,3 K RON | 325,4 K RON | ▲ 12,1% |
| Rezultat net | 32,9 K RON | 53,9 K RON | 24,1 K RON | 18,6 K RON | 52,0 K RON | ▲ 179,5% |
| Total active | 97,4 K RON | 86,5 K RON | 87,1 K RON | 91,6 K RON | 148,6 K RON | ▲ 62,1% |
| Capitaluri proprii | 33,1 K RON | 54,1 K RON | 24,3 K RON | 18,8 K RON | 53,6 K RON | ▲ 184,6% |
| Datorii totale | 64,4 K RON | 32,3 K RON | 62,8 K RON | 72,8 K RON | 95,0 K RON | ▲ 30,5% |
| Lichiditate curentă | 1,30 | 2,37 | 1,30 | 1,24 | 1,56 | ▲ 26,6% |
| Marjă netă (%) | 22,75 | 21,41 | 8,30 | 6,40 | 15,97 | ▲ 149,5% |
| Scor bonitate | 72 | 100 | 62 | 55 | 90 | ▲ 63,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (52,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 380,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.