Publicitate

UNIQUE RESIDENCE UNITED PROPERTIES S.R.L.

CUI: 23666793 J07/243/2008 SRL Botoşani, Municipiul Botoşani
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 23666793
Cod înmatriculare J07/243/2008
EUID ROONRC.J07/243/2008
Data înmatriculării 2008-04-07
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 18 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Botoşani, Municipiul Botoşani, NAŢIONALĂ, 42C, parter

Țară: România
Județ: Botoşani
Localitate: Municipiul Botoşani
Stradă: NAŢIONALĂ
Număr: 42C
Etaj: parter

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 5.988.954 RON −1.078.853 RON −1.670.902 RON 509.423 RON 592.049 RON 9.550.135 RON 2.476.099 RON 7.074.036 RON 509.998 RON 9.040.137 RON 3.110.103 RON 1.952.577 RON 0 RON 0 RON 1
2020 1.681 RON 134.312 RON 124.071 RON 6.021 RON 10.241 RON 14.562.852 RON 4.335.187 RON 10.227.665 RON 1.674.011 RON 12.888.841 RON 8.800.114 RON 1.093.063 RON 0 RON 0 RON 1
2021 2.847.658 RON 41.627 RON −473.414 RON 478.140 RON 515.041 RON 17.836.508 RON 4.484.789 RON 13.351.719 RON 1.704.610 RON 16.137.154 RON 9.865.795 RON 1.512.178 RON 0 RON 5.256 RON 1
2022 3.617.261 RON −1.413.241 RON −2.102.601 RON 650.479 RON 689.360 RON 13.025.701 RON 3.884.894 RON 9.140.807 RON 1.893.714 RON 10.793.311 RON 6.415.732 RON 2.577.798 RON 0 RON 0 RON 1
2023 7.780.768 RON 1.275.081 RON 862.860 RON 294.761 RON 412.221 RON 5.109.475 RON 2.278.340 RON 2.831.135 RON 1.281.035 RON 3.828.440 RON 319.544 RON 2.469.919 RON 0 RON 0 RON 1
2024 385.802 RON 346.654 RON 340.978 RON 4.904 RON 5.676 RON 2.817.587 RON 1.876.980 RON 940.607 RON 1.712.219 RON 1.105.368 RON 193.834 RON 727.124 RON 0 RON 0 RON 1
2025 1.752 RON 181.752 RON 173.486 RON 7.075 RON 8.266 RON 2.490.999 RON 1.819.250 RON 671.749 RON 1.719.294 RON 771.705 RON 193.834 RON 467.349 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

SCUTARIU MIHAI CORNELIU
administrator
Botoşani, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Botoşani, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 10 companii din județul Botoşani. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.87) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
1,8 K RON
Rezultat Net 2025
7,1 K RON
Total Active 2025
2,49 M RON
Scor Bonitate
78/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 78/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 5,99 M RON 1,7 K RON 2,85 M RON 3,62 M RON 7,78 M RON 385,8 K RON 1,8 K RON
Venituri totale −1,08 M RON 134,3 K RON 41,6 K RON −1,41 M RON 1,28 M RON 346,7 K RON 181,8 K RON
Cheltuieli totale −1,67 M RON 124,1 K RON −473,4 K RON −2,10 M RON 862,9 K RON 341,0 K RON 173,5 K RON
Rezultat net 509,4 K RON 6,0 K RON 478,1 K RON 650,5 K RON 294,8 K RON 4,9 K RON 7,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,19 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,87 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,62 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 3,23 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,82 M RON (73%)
Active circulante671,7 K RON (27%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri193,8 K RON
Creanțe467,3 K RON
Numerar10,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,01
Durata stocaj (zile) 40.382
Rotație creanțe (ori/an) 0,00
Durata încasare (zile) 97.364

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
471,8%
Marjă netă
403,8%
ROA
0,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 9,04 M RON 9,55 M RON 94,7%
2020 12,89 M RON 14,56 M RON 88,5%
2021 16,14 M RON 17,84 M RON 90,5%
2022 10,79 M RON 13,03 M RON 82,9%
2023 3,83 M RON 5,11 M RON 74,9%
2024 1,11 M RON 2,82 M RON 39,2%
2025 771,7 K RON 2,49 M RON 31,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

78
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 5,99 M RON 1,7 K RON 2,85 M RON 3,62 M RON 7,78 M RON 385,8 K RON 1,8 K RON ▼ 99,5%
Rezultat net 509,4 K RON 6,0 K RON 478,1 K RON 650,5 K RON 294,8 K RON 4,9 K RON 7,1 K RON ▲ 44,3%
Total active 9,55 M RON 14,56 M RON 17,84 M RON 13,03 M RON 5,11 M RON 2,82 M RON 2,49 M RON ▼ 11,6%
Capitaluri proprii 510,0 K RON 1,67 M RON 1,70 M RON 1,89 M RON 1,28 M RON 1,71 M RON 1,72 M RON ▲ 0,4%
Datorii totale 9,04 M RON 12,89 M RON 16,14 M RON 10,79 M RON 3,83 M RON 1,11 M RON 771,7 K RON ▼ 30,2%
Lichiditate curentă 0,78 0,79 0,83 0,85 0,74 0,85 0,87 ▲ 2,3%
Marjă netă (%) 8,51 358,18 16,79 17,98 3,79 1,27 403,82 ▲ 31.696,9%
Scor bonitate 48 60 66 73 50 60 78 ▲ 30,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (7,1 K RON).
  • Scorul de bonitate de 78/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,19 M RON.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate